Wybierz język        
BIO        ZDJECIA       WIDEO        OPINIE

paulamezzo.com

Bio

 
                       


Paula zaczęła studiować śpiew w bardzo młodym wieku u p. Zofii Korniszewskiej, która prowadziła chór w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Znalazłszy się w Nowym Jorku, Paula kontunuowała studia u Antonii Lavanne, profesor w Mannes College of Music, a następnie u Atary Hazzan, która była primadonną wszystkich większych teatrów operowych, łącznie z Metropolitan Opera. 


Jako mezzosopran, Paula zadebiutowała na scenie rolą Trzeciej Damy w "Zaczarowanym Flecie Mozarta", a następnie występowała w operach i recitalach. Do jej ulubionych ról należały: Cherubin w "Weselu Figara" Mozarta, Jaś w "Jasiu i Małgosi" Humperdincka, Olga w "Eugeniuszu Onieginie" Czajkowskiego, Hrabia Orłowski w "Zemście Nietoperza" Straussa i wiele innych. W tym czasie również uzyskała stypendium z Fundacji Kościuszkowskiej na kontynuowanie działalności.


W czasie zmian demokratycznych w Polsce, Paula stworzyła monodram "Karuzela, czyli polska rzeczywistość", oparty na piosenkach Solidarności, aby przybliżyć amerykańskiej publiczności polskie realia. Paula występowała z nim w bibliotekach i w college'ach, jak również w niektórych polskich klubach i instytucjach. 

Paula przez wiele lat bardzo aktywnie występowała zarówno w polskich jak i amerykańskich ośrodkach kulturalnych. Kiedy doszliśmy do XXI wieku, Paula skoncentrowała się na rozwijaniu swojej unikalnej metody integracji psycho-fizycznej, Brain Upgrade®, ale nigdy nie straciła kontaktu za śpiewem, często występując na prywatnych koncertach. 
Ostatnio zajmowała się przygotowaniem programu z pieśniami Szuberta, do których Stanisław Barańczak napisał nowe, wspaniałe wiersze. Niestety, poeta odwołał swoje początkowe zaproszenie, zachęcające do pracy nad tym cyklem. W związku z tym, Paula przygotowuje obecnie koncert "Songs for All Occassions" i kilka innych programów. 

Paula została uhonorowana tytułem Resident In-House Singer spotkań Elite Professional Networking Group i Black Tie International Magazine w Nowym Jorku. Chętnie uświetni przyjęcia, konferencje i inne okazje, śpiewając repertuar operowy, Broadway-owy lub polski.


Website Builder